VMZINC w budownictwie

Od ponad 160 lat producent wyrobów znanej marki VMZINC dostarcza nowatorskich, innowacyjnych i nieprzeciętnych rozwiązań stosowanych w budownictwie na całym świecie. Specyficzne i niepowtarzalne właściwości blach cynkowo-tytanowych VMZINC są wykorzystywane przy projektowaniu i instalowaniu na dachach, elewacjach, obróbkach i detalach budynków.


Nieprzeciętna plastyczność blach VMZINC daje możliwość dużej swobody w tworzeniu arcydzieł architektonicznych, które są często skomplikowane i trudne w realizacji. VMZINC jako plastyczny materiał może sprostać wielu wyzwaniom i koncepcjom architektonicznym. Dzięki swym wyjątkowym właściwościom jest doceniany przez architektów na całym świecie, co owocuje bardzo dużą ilością ciekawych realizacji.


  • VMZINC posiada w swojej ofercie najszerszą dostępną na rynku gamę wyrobów i odcieni patyn. Daje to możliwość uzyskania idealnej harmonii, kompozycji barw i cieni w połączeniu z innymi stosowanymi materiałami takimi jak drewno lub kamień. Architekci i inwestorzy mają dużą swobodę i elastyczność w komponowaniu efektów estetycznych i wizualnych.
  • Cynk jako surowiec naturalny, powszechnie występuje w skorupie ziemskiej, jest niezbędny do życia i zachowania zdrowia, nadaje się do wielokrotnego wtórnego wykorzystania w gospodarce i przemyśle, jest podstawowym elementem polityki trwałego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego. Stosowany na rynku polskim cieszy się coraz większą popularnością i jest wykorzystywany na pokrycia dachowe, elewacyjne, elementy wykończeniowe i systemy odprowadzania wód deszczowych.
  Arcey (France) malleable

alt