Overlapping panel

 

Overlapping panel jest to system pokrycia elewacyjnego składający się z poziomych zachodzących na siebie paneli mocowanych na podkonstrukcji metalowej lub drewnianej. System ten jest zaprojektowany w taki sposób, aby był kompatybilny z izolacją zewnętrzną budynku. Panele łatwo się nakładają na siebie, co czyni ten system szybkim i łatwym w montażu.

 

Materiał: QUARTZ-ZINC / ANTHRA-ZINC / PIGMENTO / AZENGAR

Grubość 0,70 mm
Wymiary panela (dł. x wys.)
Głębokość
Waga jednostkowa
3000 x 200 mm
13mm / 20mm
4,56 kg / 4.67 kg
Gęstość cynku 7.2kg / m2
Liczba paneli/ m2 1,66 (5 na 3 m2)
Liczba płyt łączących na m2 1,67
Liczba mocowań (wkrętów) na m2 10
 

Zdjęcie : Les jardins de Wellington
Project manager : CERAU
Sponsor projektu : Bouygues Immobilier Belgium

 

 
Łatwość montażu
Overlapping panel jest lekki i prosty w montażu: panele można łatwo dopasować do siebie.
Panele można łatwo przycinać za pomocą prostych narzędzi.
Łatwy w utrzymaniu
Overlapping panel nie wymaga żadnej specjalnej konserwacji. Zamontowany na elewacji pozostaje estetyczny przez bardzo długi okres.
Niskie koszty instalacji
Overlapping panel jest systemem prostym i szybkim w montażu.
Trwały i naturalny materiał
Overlapping panel jest produkowany przy użyciu walcowanego tytan cynku z dodatkiem miedzi, który spełnia wymagania normy Europejskiej EN988. Jest także niepalny oraz odporny na gnicie.
Rozwiązanie trwałe i zrównoważone
Cynk w 100% podlega recyclingowi. Różnorodność odcieni blachy VMZINC® pozwala na jej optymalne połączenie z innymi materiałami.

 

Zaprojektowany dla

Płaskich, pionowych elewacji, montowany na drewnianej i metalowej podkonstrukcji, na nowych lub remontowanych budynkach.

Maksymalna wysokość budynku to 40 m (maksymalna wysokość nad poziomem morza 900 m).

W przypadku budynków wyższych niż 40 m, prosimy o kontakt.

Podkonstrukcja

Podkonstrukcja (brak w zestawie) może być drewniana lub metalowa (stalowa ocynkowana, aluminiowa). Mocowana do ściany za pomocą stalowych ocynkowanych lub aluminiowych kotew montażowych, przy użyciu odpowiednich wkrętów i kołków

Reakcja na ogień

Elewacja cynkowa jest zakwalifikowana do Euroklasy A1 i A2s1d0, dzięki czemu nadaje się do powszechnego użytku pod warunkiem, że respektowane są szczegółowe zasady projektowe i montażowe dotyczące różnych budynków.

Przygotowanie

Firma wykonująca montaż systemu musi posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności. Musi zagwarantować, że system jest montowany zgodnie z warunkami i wytycznymi stosowania opisanymi w tym dokumencie.

L’entreprise de pose doit avoir un savoir faire dans le domaine de la façade. Elle veillera à ce que l’utilisation du système respecte les conditions et le domaine d’emploi indiqués dans ce document.

Elewacje wentylowane

Overlapping panel montowany na podkonstrukcji jako część wentylowanej elewacji, jest solidnym i trwałym rozwiązaniem dla budynku.

Wentylacja elewacji musi być zapewniona poprzez minimum 2 cm szczelinę powietrzną, znajdującą się pomiędzy izolacją lub ścianą i tylną powierzchnią Overlapping panel.

Gotowa perforowana listwa startowa ma za zadanie stworzenie szczeliny dla przepływu powietrza.

Plan rozmieszczenia

Przed montażem wykonawca musi sporządzić precyzyjny plan, aby określić położenie pomocniczych elementów rusztu, oraz aby określić ilość potrzebnych paneli. Projekt i montaż rusztu musi uwzględniać ograniczenia wynikające z konstrukcji budynku i lokalnych przepisów montażowych.

Zalecenia dotyczące magazynowania

Overlapping panels muszą być przechowywane na oryginalnych paletach na suchym podłożu, w wentylowanych i osłoniętych przestrzeniach.

 

    •  


    •  

 

Montaż podkonstrukcji jest przygotowywany poprzez nakreślenie znaczeń (laserem lub linią odwzorowującą) i musi być zgodny z planem rozmieszczenia dostarczonym przez architekta.
Po wyznaczeniu pionowych linii w odpowiednich miejscach należy przymocować kotwy i listwy pionowe. Odległość między listwami nie może przekraczać 600 mm.

Izolacja z wełny mineralnej jest montowana bezpośrednio do podłoża.
Następnie pionowe listwy są mocowane do wcześniej zamontowanych kotew.

Montaż Overlapping panel rozpoczyna się od montażu perforowanej listwy startowej aby zapewnić wlot powietrza.
Ważne jest aby upewnić się, że listwa startowa jest zamontowana poziomo, ponieważ decyduje to o prawidłowej pozycji pierwszego rzędu paneli.

Panele są montowane od dołu do góry, z wykorzystaniem odpowiednio wyprofilowanej krawędzi.
Panele są mocowane do listew za pomocą wkrętów lub gwoździ.

Podczas procesu cięcia / docinania paneli należy zwrócić szczególną uwagę na ostrożne obchodzenie się z panelami, aby uniknąć wszelkich uszkodzeń.

Przy pionowym łączeniu paneli stosuje się płytę maskującą.

Folia ochronna powinna zostać usunięta jednym zdecydowanym ruchem po zakończeniu montażu.

W skład systemu wchodzi szeroka gama uniwersalnych cynkowych akcesoriów, które sprawiają że praca nad obróbkami paneli jest bardzo łatwa.

 

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt VMZINC.